ଗିରଫ ହେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଡାକ୍ତର, ମିଥ୍ୟା କୋଭିଡ କେସ କହି ଲୋକଙ୍କ କିଡନୀ ବାହାରକରି ବିକୁଥିଲେ

ଅନେକ ଫେସବୁକ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା ନାମକ ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ COVID ପଜିଟିଭ୍ ଘୋଷଣା କରି ସୁସ୍ଥ ଲୋକଙ୍କ କିଡନୀକୁ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଅପସାରଣ ପାଇଁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକରେ ଏକ ସମ୍ବାଦ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କିଡନୀ ର୍ୟାକେଟରେ ଡାକ୍ତର ଶର୍ମା 100 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

delhi-doctors-arrest-in-kidney-transplant-racket


ଗତ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଭାଇରାଲ୍ ହଉଛି ପୋଷ୍ଟ 

ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ଗତ ବର୍ଷ ସମାନ ଦାବି ବାଣ୍ଟିଥିଲେ, “ମେରିଟ୍ ଧାରକ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବାହାନାରେ କିଡନୀ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ। 100 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି କୁମ୍ଭୀରମାନଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିବା ପୋଲିସ 'ନିଷ୍ଠୁର' ଡାକ୍ତର ଦେବେନ୍ଦର ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ବେଆଇନ କିଡନୀ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଜୟପୁର, ବଲାବଗଡ ଏବଂ ଗୁରୁଗ୍ରାମରେ 125 ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଡନୀ ପ୍ରତିରୋପଣ କରିଛି। ”

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଜନ ଆଦିକର ପାର୍ଟି (ଲୋକନ୍ତ୍ରିକ) ସଦସ୍ୟ ବିରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଜାପତିଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ଫେସବୁକରେ 500 ରୁ ଅଧିକ ସେୟାର ପାଇଛି ( ଆର୍କାଇଭ୍ ଲିଙ୍କ୍ ) | କିଡନୀ ର୍ୟାକେଟରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା 'ଡାକ୍ତର ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଶର୍ମା' ବିଷୟରେ ସେ ଏକ ଖବର ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି, ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏହି ପ୍ରତିଛବିଗୁଡ଼ିକୁ ଅଂଶୀଦାର କରିଛନ୍ତି | ଏହାକୁ 200 ଥର ରିଟ୍ୱିଟ କରାଯାଇଥିଲା |


ତାହେଲେ ସତ୍ୟତା କଣ ???

ଜୁଲାଇ 30, 2020 ରେ ପ୍ରକାଶିତ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ , ଆୟୁର୍ବେଦ ଡାକ୍ତର ଶର୍ମା 2000 ଦଶକ ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ 50 ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ରିପୋର୍ଟରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଶର୍ମା 1990 ଦଶକରେ ଜୟପୁର, ବଲାବର୍ଗ ଏବଂ ଗୁରୁଗାଓଁରେ ଏକ ନେଟୱାର୍କ ବିସ୍ତାର କରି ଏକ ବେଆଇନ କିଡନୀ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ ର୍ୟାକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଚଳାଇଥିଲେ। 

ପ୍ରମାଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶର୍ମା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନେ କୁମ୍ଭୀରରେ ସଂକ୍ରମିତ କେନାଲରେ ଶବ ପକାଉଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଜୁଲାଇ 29 ରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, ଜୟପୁରର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜେଲରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଥିଲେ |

ଇଣ୍ଡିଆ ଟାଇମ୍ସ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଜାନୁୟାରୀ ମାସରେ 20 ଦିନ ପାରୋଲରେ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ପାରୋଲ ଛାଡି ମାର୍ଚ୍ଚ ଆରମ୍ଭରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ କିଛି ସମୟ ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ରହିଥିଲେ।

ଡିସିପି (କ୍ରାଇମ୍ ଶାଖା) ରାକେଶ ପାୱେରିଆ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି, ଶର୍ମାଙ୍କ ମାମଲାରେ କୌଣସି COVID-19 କୋଣ ନାହିଁ। ପାଭେରିଆ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ଶର୍ମା ଗତ 16 ବର୍ଷ ଧରି ଜୟପୁରର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜେଲରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ସେ ପାରୋଲରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ”

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଘଟଣା COVID-19 ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ନୁହେଁ | ଦୁଇଟି ଭାଇରାଲ୍ ପ୍ରତିଛବି ଉପରେ ଅଲ୍ଟ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏକ ଓଲଟା ପ୍ରତିଛବି ସନ୍ଧାନ କରିଥିଲା ​​- ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ଟି-ସାର୍ଟରେ ଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଞ୍ଚଜଣ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ କିଡନୀ ପ୍ରତିଛବି କରିଥିଲେ | ପୂର୍ବକୁ ଜୁଲାଇ 30 ରେ ଦି ହିନ୍ଦୁ ଏବଂ ଦି ଆଉଟ୍ଲୁକ୍ ସମେତ ଏକାଧିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବ୍ୟବହାର କରିଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ହଳଦିଆ ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି ଶର୍ମା।

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post