ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ଖେଳିବେ 10 ଟି ଦଳ, ଏହି ମାସରେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ଦଳ ନିଲାମ ହୋଇପାରେ

ଆଇପିଏଲ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରେ କରୋନା ଅବଧିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ଏହା ଚେନ୍ନାଇରେ ଏପ୍ରିଲ 9 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ 30 ମଇରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ 2022 ରୁ 10 ଟି ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଯେଉଁଥି ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ମେ ମାସରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ଦଳ ନିଲାମ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

indian-premier-league-bcci-to-auction-two-new-teams

ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି, ସଚିବ ଜୟ ଶାହାଙ୍କ ସମେତ ବିସିସିଆଇର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ବୈଠକ କରି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଆଇପିଏଲ୍ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ବିଭିନ୍ନ ନୀତିଗତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବିଚାର କରିଥିଲେ। ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଗୋପନୀୟତା ସର୍ତ୍ତରେ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଠାରୁ ଆଇପିଏଲରେ 10 ଟି ଟିମ୍ ରହିବେ ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମେ ମାସ ସୁଦ୍ଧା ନୂତନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବିଡିଂ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ଏହା ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ। " ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ସ୍ଥିର ହେବା ପରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ, ଯାହାକି ବହୁତ ସମୟ ନେଇଥାଏ |


ଆଇପିଏଲ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଯାୟୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ଚେନ୍ନାଇ, ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ କୋଲକାତାରେ ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ 9 ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ | ବୋର୍ଡ ଏହାର ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଚାରୋଟି ସ୍ଥାନରେ ଖେଳିବେ।


ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୋଟ 56 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ ଯେଉଁଥିରୁ ଚେନ୍ନାଇ, ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତା ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ 10-10 ଆୟୋଜନ କରୁଥିବାବେଳେ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଠଟି ଆୟୋଜନ କରିବେ | ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଆଇପିଏଲର ଏକ ବୈଶିଷ୍ଠ୍ୟ ହେବ ଯେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ନିରପେକ୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ କୌଣସି ଦଳ ନିଜ ଘରୋଇ ପଡ଼ିଆରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ। ସମସ୍ତ ଦଳ ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଥିବା ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରୁ ଚାରିଟିରେ ଖେଳିବେ |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post