ଭାରତର 6 ଟି ଗ୍ଲାମରସ୍ ମହିଳା ରାଜନେତା

ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଗ୍ଲାମର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ ନିଜର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛି। ଆମେ ଅନେକ ଥର ମିସ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ଏବଂ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛୁ | ଆମ ଦେଶର ମହିଳାମାନଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କେବଳ ଏହି ଆଖ୍ୟାଗୁଡ଼ିକରେ ସୀମିତ ନୁହେଁ, ସେମାନେ ରାଜନୀତିରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅବଦାନ ଦେଉଛନ୍ତି |

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭାରତର ଏହିପରି 6 ଟି ଗ୍ଲାମରସ୍ ମହିଳା ରାଜନେତା: -

1. ନୁସରତ ଜାହାନ

bharat-ra-6-glamorous-mahila-raajneta
Picture: CC Licensed Google

ନୁସରତ ଜାହାନ ଜଣେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗ୍ଲାମରସ୍ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ରାଜନେତା। ସେ ବଙ୍ଗାଳୀ ସିନେମାରେ ନିଜର ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେ 8 ଜାନୁଆରୀ 1990 ରେ କୋଲକାତାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଭବନପୁର ଶିକ୍ଷା ସୋସାଇଟି କଲେଜରୁ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ। 2019 ରେ, ସେ ସକ୍ରିୟ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବାସିରହାଟରୁ ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ। 2011 ରେ ରାଜ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଶୋଟ୍ରୁ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ଖୋକା 420 | ସେ 2019 ରେ ନିଖିଲ ଜେନାଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିଥିଲେ।


2. ଦିବ୍ୟା ସ୍ପନ୍ଦନ

bharat-ra-6-glamorous-mahila-raajneta
Picture: CC Licensed Google

ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦିବ୍ୟା ସ୍ପନ୍ଦାନା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତରେ ରାମିଆ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା | ସେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏ କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାମିଲ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଭାଷା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ସେ 29 ନଭେମ୍ବର 1982 ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା କନ୍ନଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 'ମୁସାନଜାଇମାଟୁ' ଯାହା 2008 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​| ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଏକ ବଡ଼ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା | ରାମୟା କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମାଣ୍ଡିଆ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତି 2013 ରେ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ରାଜନୀତିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।


3. ଅଲକା ଲାମ୍ବା

Alka Lamba
Picture: CC Licensed Google

ଅଲକା ଲାମ୍ବା ନିଜର ଚମତ୍କାର ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ନିଜର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ମାତ୍ର 19 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ ଏନଏସୟୁରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସଶକ୍ତିକରଣ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ସେ ଏକ ଏନଜିଓ 'ଗୋ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍' ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। 20 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ସେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଫେବୃଆରୀ 2015 ରେ ଚାନ୍ଦନୀ ଚକ୍ ଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ।


4. ଅଙ୍ଗୁର ଲାଟା ଡେକା

angur lata
Picture: CC Licensed Google

ଅଙ୍ଗୋରଲାଟା ଡେକା ଜଣେ ମଡେଲ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଜଣେ ସୁନ୍ଦର ନେତା। ସେ ମୁଖ୍ୟତ ବଙ୍ଗାଳୀ ଏବଂ ଆସାମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି | ସେ 2016 ମସିହାରୁ ଆସାମର ବାଟ୍ରୋବା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ବିଧାୟକ।


5. ଡିମ୍ପଲ୍ ଯାଦବ

dimple yadav
Picture: CC Licensed Google

ଅତି ଭଦ୍ର ଏବଂ ସର୍ବଦା ସାରିରେ ଦେଖାଯାନ୍ତି , ଡିମ୍ପଲ୍ ଯାଦବ ଜଣେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଗ୍ଲାମରସ୍ ରାଜନେତା | ସେ କନ୍ନ ଜରୁ ଦୁଇଥର ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସାଂସଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ରାଜନୈତିକ ଗୃହର ଅଟନ୍ତି | ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ଶ୍ୱଶୁର ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି।


6. ଗୁଲ୍ ପାନାଗ୍

gul panag

ଗୁଲ ପାନାଗ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ରାଣୀ, ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ରାଜନେତା। 2003 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଧୋପରେ ସେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ସେ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରୁ 2014 ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ।

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post