କରନ୍ତୁ ଏହି ଯୋଗ, ୩୦ ଦିନ ରେ ହେବ ଛୁଆ ନ୍କ ଭଳି ନରମ ଚର୍ମ

ଯୋଗ ସହିତ କେବଳ ଶରୀର ନୁହେଁ ଚେହେରାର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇପାରିବ | ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚେହେରା ପାଇଁ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ | ମହିଳାମାନେ ସର୍ବଦା ସେମାନଙ୍କର ଚେହେରା ସୁସ୍ଥ ରହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେ ଔଷଧ ସହିତ ଅନେକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଟିପ୍ସ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ଯାହା ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁପଯୁକ୍ତ | 

baby-skin-after-doing-this-yoga

କିଛି ଯୋଗ ଅଛି ଯାହା ସାଧାରଣତ କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଠାରୁ ବହୁତ ଭିନ୍ନ | ଯାହା କେବଳ ଚେହେରା  ପାଇଁ ହୋଇଛି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେଗୁଡିକ କ’ଣ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକ କିପରି କରାଯାଏ |


ମୁଖ ଯୋଗ କ’ଣ?

ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ କୌଶଳ  ଯାହା 32 ଟି ଭିନ୍ନ ଚେହେରା ମାଧ୍ୟମରେ ଚେହେରାକୁ ଯୁବକ କରିଥାଏ | ଏହାର ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ମିନିଟ୍ ଅଟେ | କିଛି ସପ୍ତାହରେ, ଏହା ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟମିତ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମୁଖର ମାଂସପେଶୀ ଏବଂ ଚର୍ମରେ ଅମ୍ଳଜାନ ସଞ୍ଚାଳନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ | ଏହା ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଚର୍ମ ଯୋଗାଏ |


ଆଖି ଯୋଗ

ଡାହାଣ ହାତର ବୁଢା  ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଡାହାଣ ଆଖି ତଳେ ଏବଂ ତର୍ଜନୀ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଆଇବ୍ରୋ ଉପର ଭାଗରେ ରଖନ୍ତୁ | ସେହିଭଳି ବାମ ହାତର ଆଙ୍ଗୁଠି ବାମ ଆଖିରେ ରଖାଯିବ | ସେମାନଙ୍କୁ ଉଭୟ ଆଖିର ମୋଟା ଅଂଶରେ ରଖନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଙ୍ଗୁଠି ଏବଂ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଗୋଟିଏ କୋଣରୁ ଅନ୍ୟ କୋଣକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇବାବେଳେ ଆଖିକୁ ଦବାନ୍ତୁ | ସେହିଭଳି, ଦବାଇ ପୂର୍ବ ଅବସ୍ଥାକୁ ଫେରନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଅନେକ ଥର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରନ୍ତୁ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସମୟ ପାଇବେ ଅତିକମରେ ଏକ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଏହା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |


କପାଳ ଚିକ୍କଣ

ଦୁଇ ହାତର ଚାରି ଆଙ୍ଗୁଠି ତୁମ କପାଳରେ ରଖ | କନିଷ୍ଠ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଆଖି ଏବଂ ଭ୍ରୁ ମଧ୍ୟରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ତର୍ଜନୀ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ କପାଳର ଉପର ଭାଗରେ ରଖନ୍ତୁ | ଆଙ୍ଗୁଠି ସହିତ କପାଳକୁ ଦବାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବାବେଳେ, ଉଭୟ ଆଖିକୁ ଉପରକୁ ଉଠାନ୍ତୁ ଏବଂ ତାପରେ ତଳକୁ ଆଣନ୍ତୁ | ଏହାକୁ 20 ଥର କରନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହା କରିବାବେଳେ, ହାତ ଆରମ୍ଭରେ ହାଲୁକା ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ଦବାଇବାବେଳେ କପାଳକୁ ଦବାନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଆପଣ ନିଜେ ଦେଖିବେ ଫଳାଫଳ କେତେ ଭଲ ହେଉଛି | ସମୟ ସହିତ, ଚର୍ମ ନିଜେ ଚମକିବ |


ନାକ ଓଠ ମଝିରେ ଥିବା ରେଖା କିପରି ହଟେଇବେ

ସିଧା ବସ | ମୁହଁକୁ ଆଗରେ ରଖି ଓଠକୁ ଭିତରକୁ ଦବାନ୍ତୁ | ଏହାକୁ ଦବାଇବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ନାକ ଏବଂ ଓଠ ମଧ୍ୟରେ ପଡିଥିବା ରେଖା ସମତଳ ହୋଇଯାଏ | ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ, ମୁଣ୍ଡକୁ ଡାହାଣକୁ ବୁଲାନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ମଝି ରେ ଆଣି ବାମକୁ ବୁଲାନ୍ତୁ | ଏହାକୁ 20 ଥର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରନ୍ତୁ | ଏହା ନାକ ଏବଂ ଓଠ ମଧ୍ୟରେ ପଡୁଥିବା ରେଖାକୁ ହ୍ରାସ କରିବ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କ ଆରାମ ପାଇବ | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ନାକ ଏବଂ ଓଠ ଅଂଶ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post