ଚେନ୍ନାଇ ଆଇପିଏଲ ଟିମ ରେ ଖେଳି ପାରନ୍ତି ଏହି 11 ଜଣ ଖେଳାଳି

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ପାଇଁ ନିଲାମ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଦଳ ନିଜ ନିଜ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି | ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିତିଥିଲା ​​ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ହାରିଗଲା | ଏହା ସହିତ, ପୂର୍ବ ଆଇପିଏଲ୍ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଯଥା CSK ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା | 

ms-dhoni-set-to-become-first-player-to-earn-rs-150-crores
Picture: Zee Business

ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରି ନଥିଲା। ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦଳକୁ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ପଡିଲା। କିନ୍ତୁ ଏଥର ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ପାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଅନେକ ବଡ ଖେଳାଳି ଯୋଡିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗତ ବର୍ଷ ବାକି ରହିଥିବା ତ୍ରୁଟି ପୂରଣ କରିବାକୁ ଦଳ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।


ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ 2021 ରେ ଆଇପିଏଲରେ କରିଥିବା ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ଖେଳାଳି ହେଉଛନ୍ତି ସ୍ପିନର କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୋୖତମ | ଦଳ ତାଙ୍କୁ 9.25 କୋଟିରେ ଟଙ୍କା କିଣିଛି | ଏଥି ସହିତ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମୋଇନ ଅଲିଙ୍କୁ ସାତ କୋଟି ଟଙ୍କା ରେ କିଣିଛି |

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକ ଥିବା ଆରସିବି ଦ୍ୱାରା ମୋଇନ ଅଲିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଦୁଇ ଦାମୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦଳ କୌଣସି ଦାମୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ନାହିଁ। ମୂଳ ମୂଲ୍ୟରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା 50 ଲକ୍ଷ, କେ ଭାଗବତ ଭର୍ମା 20 ଲକ୍ଷ, ସି ହରିଶାନ୍ତ 20 ଲକ୍ଷ, ଏମ ହରିଶଙ୍କର ରେଡ୍ଡୀ 20 ଲକ୍ଷ। ଏଥି ସହିତ, ଯେତେବେଳେ ବାଣିଜ୍ୟ ୱିଣ୍ଡୋ ଖୋଲା ଥିଲା, ଦଳ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ସହିତ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପାଙ୍କୁ କାରବାର କରିଥିଲା ​​| ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍ ହରାଇଥିବା ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ଏଥର ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି |

krishnapa-csk
Picture: Twitter

କେଦାର ଯାଦବ ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ମୋଇନ୍ ଅଲି ଏବଂ କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୋୖତମ ଏହି ଅଭାବକୁ ଭଲଭାବେ ଦୂର କରିବେ। ଯଦିଓ ଦଳ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ନେଇଛି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ କିଛି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ | ଆଇପିଏଲ୍ କେଉଁଠାରେ ହେବ ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିର ହୋଇନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଚେନ୍ନାଇରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଥାଏ, ତେବେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଟ୍ରମ୍ପ କାର୍ଡ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିପାରନ୍ତି। ସେମାନେ ହୁଏତ ବହୁତ ଦ୍ରୁତ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହୋଇନପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହା ଘଟେ ଯେ ୱିକେଟ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଖସିଯାଏ, ତେବେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ଭୂମିକା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ | 


ଯାହାହେଉ, ପୂଜାରା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଆଇପିଏଲକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସେ ଏହି ଆଇପିଏଲକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେବେ | ତଥାପି, ଦଳର ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ବଳତା ଅଛି, ଯାହାକୁ ଦୂର କରିବା ଉଚିତ୍ | ସଚିନ ୱାଟସନଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା ପରେ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଧିନାୟକ ଫୋଫ ଡୁପଲେସି ଥିବାବେଳେ ଦଳର ସାଥୀ ଭାବରେ ଦୁଇଟି ବିକଳ୍ପ ରହିଛି। ଗୋଟିଏ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା | 


CSK ର ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶ:  ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ଫୋଫ ଡୁପ୍ଲେସି, ସୁରେଶ ରାଇନା, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ମୋଇନ ଅଲି, ଏମଏସ ଧୋନି, ସାମ କୁରେନ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର, ଇମ୍ରାନ ତାହିର |


ସିଏସକେର ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ: ଏମଏସ ଧୋନି (ଅଧିନାୟକ), ସୁରେଶ ରାଇନା, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, କେଏମ ଆସିଫ, ଦୀପକ ଚହର, ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ, ଫ uf ଫ ଡୁପଲେସିସ୍, ଇମ୍ରାନ ତାହିର, ଏନ ଜଗଦୀଶାନ, କରଣ ଶର୍ମା, ଲୁଙ୍ଗି ଅଙ୍ଗିଡି, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଶିତୁଲଡ ଠାକୁର, ସାମ୍ କୁରେନ୍, ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍, ସାଇ କିଶୋର, ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା, ମୋଇନ୍ ଅଲି, କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୋୖତମ , ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ହରିଶଙ୍କର ରେଡ୍ଡୀ, ଭାଗବତ ଭର୍ମା, ସି ହରି ନିଶାନ୍ତ | 


ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ନିଲାମରେ, ଏହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ଚେନ୍ନାଇ କିଣିଛି 

କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୋୖତମ : 9.25 କୋଟି

ମୋଇନ୍ ଅଲି: 7 କୋଟି

ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା: 50 ଲକ୍ଷ

ହରିଶଙ୍କର ରେଡ୍ଡୀ: 20 ଲକ୍ଷ

ଭାଗବତ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର: 20 ଲକ୍ଷ

ସି ହରି ନିଶାନ୍ତ: 20 ଲକ୍ଷ


ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post