ବଡ ଦରମା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆରସିବି ତାରକା ଦେବଦତ୍ତ , ସୟଦ ମୁଶତାକ ଅଲି ଟି -20 ଖେଳରେ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ

ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ତାରକା ଓପନର୍ ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକ୍କାଲ ପୁଣି ଥରେ ନିଜର ମେଟଲ୍ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ଗୁରୁବାର ସୟଦ ମୁଶ୍ଟାକ ଅଲି ଟି -20 ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ 10 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଅପରାଜିତ ୯୯ ରନ୍ କରିଥିଲେ।କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ଆରସିବି ସହିତ ହୋଇଥିବା ନୂତନ ଚୁକ୍ତିରେ ପାଦିକଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବଡ ବେତନ ବୃଦ୍ଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ କାରଣ ସେ 2019 ରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଭିତ୍ତିକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମାତ୍ର 20 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ।

rcb-star-devdutt-padikkal-in-line-for-big-salary-hike
Picture: Royalchallengers.com

ଏହା ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ 2019 ରେ ବସିବା ପରେ ପାଦିକ୍କଲ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ଆରସିବି ପାଇଁ ତାରକା ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଭାବରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲେ। 20 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି 15 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ପାଞ୍ଚଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସମେତ 473 ରନ୍ କରି ଥିଲେ। 

ପାଦିକଲ ଆଇପିଏଲ 2020 ରେ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ |

  • ଆଇପିଏଲ୍ ର ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ ରେ ତିନି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଦେବଦତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି |
  • ସେ 10 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇ ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।
  • 473 ରନ୍ - ଡେବ୍ୟୁ ରେ ଜଣେ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ 
  • ସେ RCB ର ଶୀର୍ଷ ସ୍କୋରର ଭାବରେ IPL 2020 ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଥିଲେ | ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, 2014 ପରଠାରୁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଖେଳାଳି (ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ) ଆରସିବି ପାଇଁ ରନ୍-ଚାର୍ଟରେ ଶୀର୍ଷରେ ନାହାଁନ୍ତି।

ରୟାଲ ଚାଲେଞ୍ଜ ବାଙ୍ଗାଲୋର 

  • ବଳକା ପର୍ସ: 6.4 କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ଆରସିବି ଆଇପିଏଲ 2020 ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି, ମୋଇନ ଅଲି, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ପୱନ ନେଗି, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଗୁରୁକେରାଟ ମନ, ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲ, ଶିବମ ଦୁବେ, ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ନବଦୀପ ସାଇନି, ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ, କ୍ରିସ ମୋରିସ , ଜୋଶୁଆ ଫିଲିପେ, କେନ୍ ରିଚାର୍ଡସନ, ପାଭନ୍ ଦେଶପାଣ୍ଡେ, ଡାଲ୍ ଷ୍ଟେନ୍, ଶାହାବାଜ ଆହାମାଡ, ଇସୁରୁ ଉଦାନା |
  • ଖେଳାଳି ଯେଉଁମାନେ IPL 2021 ରେ ରଖାଯିବା ନିଶ୍ଚିତ: ବିରାଟ କୋହଲି, ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଦେବଦତ୍ତ ପାଦିକଲ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ନବଦୀପ ସାଇନି
  • ଯେଉଁ ଖେଳାଳିମାନେ IPL 2021 ରେ ରଖାଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି: ଶିବମ୍ ଦୁବେ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଜୋଶୁଆ ଫିଲିପେ, ଗୁରୁକେରାତ୍ ମନ୍, ପୱାନ୍ ନେଗି, ଇସୁରୁ ଉଦାନା, ପାଭନ୍ ଦେଶପାଣ୍ଡେ, ଶାହାବାଜ ଆମାଦ୍
  • ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳୀ, ଯେଉଁମାନେ IPL 2021 ରେ ପ୍ରସ୍ଥାନ ଦ୍ୱାର ଦେଖାଯିବେ: ଡେଲ ଷ୍ଟେ, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ, ମୋଇନ ଅଲି, କ୍ରିସ ମୋରିସ, ପାର୍ଥିବ ପଟେଲ, କେନ ରିଚାର୍ଡସନ

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post