ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଆୱାସ ଯୋଜନା: PMAY 2021 ତାଲିକାରେ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଖୋଜିବା ପାଇଁ 4 ଟି ଉପାୟ

ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଆୱାସ ଯୋଜନା (PMAY) ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିସାରିଛନ୍ତି, ତେବେ PMAY ତାଲିକାରେ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଏବଂ ବିବରଣୀ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଚାରୋଟି ଉପାୟ ଅଛି |PMAY ମଡେଲର ଅନନ୍ୟ ସୁବିଧା ହେଉଛି କ୍ରେଡିଟ୍ ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିବା ସବସିଡି ଯାହା ମାଲିକଙ୍କୁ ଘରର ମାଲିକାନା ଖର୍ଚ୍ଚ କମ୍ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | 

pradhan-mantri-awas-yojana-4-ways-to-find-your-name-on-pmay-list

ସେଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଗ୍ୟତା ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ଏବଂ ଆବେଦନ କରିବା ପରେ, PMAY ଆବେଦନକାରୀ ଏକ ପଞ୍ଜୀକରଣ ID ପାଆନ୍ତି ଯାହା ବ୍ୟବହାର କରି ସେ ଆବେଦନର ସ୍ଥିତି ପାଇପାରିବେ | ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଆୱାସ ଯୋଜନା (PMAY) ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିସାରିଛନ୍ତି, ତେବେ PMAY ତାଲିକାରେ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଏବଂ ବିବରଣୀ ଖୋଜିବା ପାଇଁ 4 ଟି ଉପାୟ ଅଛି |

ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଖୋଜିବା ପାଇଁ, ତୁମର ଆଧାର ନମ୍ବର, ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର, ପଞ୍ଜୀକରଣ ID କିମ୍ବା ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ID ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଆବଶ୍ୟକତା ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭିନ୍ନ ଅଟେ |ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଆୱାସ ଯୋଜନା ତାଲିକା PMAY ସହରୀ ତାଲିକା କିମ୍ବା PMAY-Gramin (ଗ୍ରାମୀଣ) ତାଲିକା ହୋଇପାରେ | PMAY ସହରୀ ତାଲିକା ଏବଂ PMAYG ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରିବାର 4 ଟି ଉପାୟ ଏଠାରେ ଅଛି |


1. PMAY ସହରୀ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ (ଆଧାର ସଂଖ୍ୟା ସହିତ)

  1. https://pmaymis.gov.in କୁ ପ୍ରବେଶ କରି PMAY ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ,
    କିମ୍ବା,
    ଲିଙ୍କରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ: https://pmaymis.gov.in/Open/Find_Beneficiary_Details.aspx
  2. ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୃଷ୍ଠାକୁ ଯିବାକୁ ଉପର ପ୍ୟାନେଲରେ ଥିବା 'ସନ୍ଧାନକାରୀ ହିତାଧିକାରୀ' ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ | ପୂର୍ବରୁ 'ସର୍ଚ୍ଚ ହିତାଧିକାରୀ' ଡ୍ରପ୍ ଡାଉନ୍ ମେନୁରୁ 'ନାମ ଦ୍ ରା ସନ୍ଧାନ' ଚୟନ କରିବାର ଏକ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  3. ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୃଷ୍ଠାରେ, ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଦାଖଲ କରନ୍ତୁ |
  4. ଆବଶ୍ୟକ ସୂଚନା ଦାଖଲ କରିବା ସମୟରେ, ଆପଣଙ୍କର PMAY ଆବେଦନର ବିବରଣୀ ସ୍ଥିତି ସହିତ ଦେଖାଯିବ |

2. PMAY ସହରୀ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ (ଆଧାର ନମ୍ବର ବିନା)

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଆଧାର ନମ୍ବର ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ID ସହିତ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ର ଆୱାସ ଯୋଜନା ତାଲିକା ଖୋଜି ପାରିବେ |

  1. https://pmaymis.gov.in/Track_Application_Status.aspx କୁ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ |
  2. PMAY ଆବେଦନ ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ କିମ୍ବା ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ID ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ |

3. PMAY-G ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ (ପଞ୍ଜୀକରଣ ସଂଖ୍ୟା ସହିତ)

  • ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବର ଅଛି ତେବେ PMAY ଗ୍ରାମୀଣ ତାଲିକାରେ ଆପଣଙ୍କର ନାମ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ, PMAY-Gramin ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ https://rhreporting.nic.in/netiay/Benificiary.aspx ରେ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ |


4. PMAY-G ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ (ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବର ବିନା)

  1. ଯଦିଓ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକରଣ ନମ୍ବର ନାହିଁ, PMAY-Gramin ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ରହିପାରେ |
  2. ଆପଣଙ୍କ ବ୍ରାଉଜରରେ https://rhreporting.nic.in/netiay/Benificiary.aspx କୁ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ |
  3. ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୃଷ୍ଠାରେ, ଆପଣଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ, ଜିଲ୍ଲା, ବ୍ଲକ, ପଞ୍ଚାୟତ, ସ୍କିମ୍ ନାମ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ |
  4. ଦାଖଲ କରିବା ସମୟରେ, ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ, ବ୍ୟାଙ୍କ ବିବରଣୀ, ଘର ସାଇଟ୍ ବିବରଣୀ, ମଞ୍ଜୁର ଏବଂ ସମାପ୍ତି ବିବରଣୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖାଯିବ |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post