ଆଇପିଏଲ 2021 ନିଲାମ: ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନି ଆଇପିଏଲରେ 150 କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି

ms-dhoni-set-to-become-first-player-to-earn-rs-150-crores
Picture: Zee Business


ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ବେତନ ହିସାବରେ 150 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରିଥିବା ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନି ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଧୋନି 2021 ସିଜନରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବା ନିଶ୍ଚିତ ଯେହେତୁ ସିଏସପି ଅଧିନାୟକ ଆଇପିଏଲ 2020 ରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷ ଫାଇନାଲ ଲିଗ୍ ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ ଟସ୍ ସମୟରେ ନିଜେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

“ହଁ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ | ମୁଁ ବହୁତ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଧୋନି 2021 ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ | ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଆମ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି | ଏହା ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଆମେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିନାହୁଁ | ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳ ତାହା କରିନାହାଁନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଖରାପ ବର୍ଷର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆମକୁ ସବୁକିଛି ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱନାଥନ୍ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ସମୟରେ ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ସହିତ ଧୋନିଙ୍କ ଚୁକ୍ତିନାମା ମୂଲ୍ୟ 15 କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ ସେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 137.8 କୋଟି ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ତାଙ୍କୁ 15 କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିବାବେଳେ ଧୋନି ଆଇପିଏଲରେ 150 କୋଟି ବେତନ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିବେ ଏବଂ ଏହା କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ହେବେ।

ଏହି ସମୟରେ ଧୋନିଙ୍କ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ ଯାତ୍ରାରେ 13 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବେତନରେ ଯଥାକ୍ରମେ 131,6 କୋଟି ଏବଂ 126.2 କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛନ୍ତି।

ରୋହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ ଦରମା ହିସାବରେ ମୋଟ ₹ 131.6 କୋଟି ରୋଜଗାର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଡେକାନ୍ ଚାର୍ଜର୍ସଙ୍କ ସହ ଆଇପିଏଲ୍ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଷ୍ଟାର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 2011 ମସିହାରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲେ। 

ବିରାଟ କୋହଲି, ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ହେଉଛନ୍ତି ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ଆୟ କରୁଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳାଳି। ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ ଯାତ୍ରାରେ 13 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ 126.2 କୋଟି ବେତନ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ତାଙ୍କୁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ₹ 17 କୋଟି ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିଲା |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post