IPL 2021 ନିଲାମ ତାରିଖ, ସମୟ, ମିନି ନିଲାମ, ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ, ପ୍ରସାରଣ, ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ IPL 2021 ନିଲାମ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ

IPL ନିଲାମ 2021 ଟେଣ୍ଟେଟିଭ୍ ତାରିଖ, ସମୟ, ମିନି ନିଲାମ, ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ, ପ୍ରସାରଣ, IPL ଦଳ ଆପଣଙ୍କୁ IPL 2021 ନିଲାମ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ | 2021 ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL) ନିଲାମ ଫେବୃଆରୀ 11 ନିଲାମ ସମ୍ଭବତ। | ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିଏଲ୍ ରଖାଯାଇଥିବା ଏବଂ ମୁକ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆଠଟି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଜାନୁଆରୀ 20 ସମୟସୀମା ଭାବରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି । 

IPL 2021

ଏହି ସମୟରେ, ବିସିସିଆଇ ଏପ୍ରିଲରେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକାଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଗତ ମାସରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ରେ ନୂତନ ଦଳ ଯୋଗଦେବେ। ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନୂତନ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳଗୁଡିକର ମୂଲ୍ୟ 1500 କୋଟି ଟଙ୍କା ରୁ କମ୍ ହେବ ନାହିଁ।

ବିସିସିଆଇ ର ଜଣେ ଅଦକ୍ଷ କହୁଛନ୍ତି ଯେ “ବେସ୍ ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳର ମାଲିକାନା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ବହୁମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଟେ ଏବଂ ଆମେ ଅନୁଭବ କରୁଛୁ ଯେ ନୂତନ ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ ପାଇଁ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୁ କମ୍ ହେବ ନାହିଁ କିମ୍ବା ବୋଧହୁଏ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ।"

IPL 2022 ରେ 2 ଟି ନୂତନ ଦଳ ରହିବା: ଭାରତର କ୍ରିକେଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ (ବିସିସିଆଇ) ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପାଇଁ ଆଉ ଦୁଇଟି ଦଳ ଅନୁମୋଦନ କରିସାରିଛି। ଏହି ଦୁଇଟି ନୂତନ ଦଳ ମିନି ନିଲାମ ର ଅଂଶ ହେବ ନାହିଁ |


IPL ନିଲାମ 2021 ବିଷୟରେ ଆପଣ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ:


କେବେ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ 2021 ହେବ?

2021 ରେ 11 ଫେବୃଆରୀ ସୁଦ୍ଧା ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |


କେଉଁ ସମୟ ରେ IPL ନିଲାମ 2021 ଆରମ୍ଭ ହେବ?

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ନିଲାମ 11 ଫେବୃଆରୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ସନ୍ଧ୍ୟା 3.30 (IST) ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ |


କେଉଁ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡିକ IPL ନିଲାମ 2021 ପ୍ରସାରଣ କରିବ?

ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ନେଟୱାର୍କରେ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ 2021 ଟେଲିକାଷ୍ଟ ହେବ |


ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ 2021 ର ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ କିପରି ଦେଖିବେ ?

ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ 2021 ର ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଡିଜନି + ହଟଷ୍ଟାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ହଟଷ୍ଟାର୍ ଆଇପିଏଲ୍ ନିଲାମ 2021 LIVE ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ କରିବା ପାଇଁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ସହିତ ଏକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଛି | ଜିଓ ଗ୍ରାହକମାନେ ମାଗଣାରେ IPL ନିଲାମ 2021 ଦେଖିପାରିବେ |


ଏହା ମେଗା ନିଲାମ ହେବ କି ମିନି ନିଲାମ ହେବ?

ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୂଡାନ୍ତ ଅଟେ ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ର 14 ତମ ସଂସ୍କରଣ (IPL 2021) ପାଇଁ କୌଣସି ମେଗା ନିଲାମ କରାଯିବ ନାହିଁ | ଏହା ବଦଳରେ ବିସିସିଆଇ ମିନି ନିଲାମ କରିବ। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଦୁଇଟି ନୂତନ ଦଳ ଆସିବା ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଗା ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ କରାଯିବ।

‘ସମୟ ସୀମା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଏଥର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଲାମ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ବରଂ ଆମେ ମିନି-ନିଲାମ କରିବୁ ଯେଉଁଠାରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କିଛି ନୂତନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ବିଡ୍ କରିପାରିବେ’ବୋଲି ବିସିସିଆଇର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।


କେବେ ଏବଂ କିପରି IPL 2021 ମିନି-ନିଲାମ କରାଯିବ?

ବିଭିନ୍ନ ବିସିସିଆଇ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଆସୁଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ - ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ପାଇଁ ମିନି ନିଲାମ ଫେବୃଆରୀରେ କିଛି ସମୟ ହେବ।ଭାରତର ଘରୋଇ ଟି -20 ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲି 10 ଜାନୁୟାରୀରୁ 31 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ | ଘରୋଇ ଆଶାକର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ମାପିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଦଳରେ ନୂତନ ପ୍ରତିଭା ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ପାଇଁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଏକ ୱିଣ୍ଡୋ ହେବ |


IPL 2021 ମିନି-ନିଲାମ: IPL ଦଳ ପାଇଁ ଏହାର ଅର୍ଥ କ’ଣ?

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପରି ଏକ ସ୍ଥିର ଦଳ ସହିତ କିଛି ଆଇପିଏଲ୍ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ମିନି ନିଲାମ ଆଚରଣରେ ଖୁସି ହେବେ | କିନ୍ତୁ ଏଥି ସହିତ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଭଳି ଦଳ ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରେ ନିଜ ଦଳକୁ ପୁନ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ସେମାନେ ବିକାଶରେ ନିରାଶ ହେବେ।

ଥରେ ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ଆଇପିଏଲ୍ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ମିନି-ନିଲାମର ତାରିଖକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ଅନୁମୋଦନ କଲା ପରେ, ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍କ୍ଡରୁ ରଖିବା କିମ୍ବା ମୁକ୍ତ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିବ |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post