କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଏହି ଖେଳାଳି ଙ୍କ ସହ ଚୁକ୍ତିନାମା ନବୀକରଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ

ଗତ ଦୁଇଟି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ରେ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ କେକେଆର୍ ଦଳରେ ବଡ ନାମ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। 21 ଜାନୁଆରୀ ସମୟସୀମା ପୂର୍ବରୁ କେକେଆର୍ ଦଳରୁ କିଛି ବଡ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | କେକେଆର ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିଏଲ 2021 ପାଇଁ ଦଳରେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (7.4Cr) ଏବଂ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ (5.8Cr) ଙ୍କ ସହ କୋଲକାତା ଦଳ ଜାରି ରଖିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ।

ipl-2021-auction-kolkata-knight-riders-unlikely-to-renew-contracts
Picture: Twitter

 “କେକେଆରରେ ପୂର୍ବରୁ ଟମ ବଣ୍ଟନ, ଦକ୍ଷ ନିଖିଲ ନାଏକ, ଦଳରେ ୱିକେଟ୍ ରଖି ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ରହିଛନ୍ତି। ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଜାରି ରହିପାରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବିକଳ୍ପଗୁଡିକୁ ଛାଡିଦେବ ”ବୋଲି କେକେଆରର ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ସମୟରେ କାର୍ତ୍ତିକ ଉଭୟ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଦଳର ଅଗ୍ରଣୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।  


କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ନିଜର ସ୍ଥାନ ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି: ସୂତ୍ର ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ କହିଛି ଯେ ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନର କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଅନ୍ୟ ଏକ ଦଳ ହେବେ ଯାହା 21 ଜାନୁଆରୀ ଶେଷ ତାରିଖ ପୂର୍ବରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।ଏହି ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରି KKR ସେମାନଙ୍କର ପ୍ଲେୟାର ପର୍ସରେ 13.2 Cr ଫେରି ପାଇବ ଯାହା ନିଲାମ ସମୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇପାରିବ | ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ KKR ସେମାନଙ୍କର ଖେଳାଳି କିଟିରେ 8.5 Cr ରହିଛି |

 

ଆଇପିଏଲ୍ 2021 ପ୍ଲେୟାର ନିଲାମ: ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ବିଷୟରେ KKR ତଥାପି ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ | ଆସନ୍ତା 10 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କେକେଆର୍ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟରେ ଆଉ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି | ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ଏସି ଆଇପିଏଲ୍ 2020 ରେ ସର୍ବାଧିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ପ୍ରାପ୍ତ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଥିଲେ ଏବଂ KKR ଦ୍ୱାରା  15.5 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଁ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଥିଲା |

 

କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲର 13 ତମ ସଂସ୍କରଣ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍-ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସନ୍ଦେହଜନକ ଥିଲା | 1-2 ଥର ବ୍ୟତୀତ କମିନ୍ସ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରି ନାହାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ବହୁମୂଲ୍ୟ ମୂଲ୍ୟର ଟ୍ୟାଗ୍ ଯଥାର୍ଥ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ | ସେ 14 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 146 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 12 ୱିକେଟ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। 

 

କେକେଆର୍ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସମାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଚାରାଧୀନ ଅଛି | ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ (8.5 Cr) ଏବଂ ସୁନୀଲ ନାରିନ (12.5 Cr) ପାଇଁ ଚୁକ୍ତିନାମା ନବୀକରଣ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନାରେ ଅଛି | ରସେଲଙ୍କ ଫର୍ମ ଏବଂ ଫିଟନେସ୍ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ଏବଂ ନାରିନଙ୍କ ବୋଲିଂ କାର୍ଯ୍ୟ କେକେଆର ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post