ବଡ ଖବର: PUBG ମୋବାଇଲ୍ ପୁଣି ଆସୁଛି, କମ୍ପାନୀ ଏଥର ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି

PUBG ଅର୍ଥାତ୍ PLAYERUNKNOWN's BATTLEGROUNDS ହେଉଛି ଭାରତ ଇତିହାସର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମୋବାଇଲ୍ ଖେଳର ନାମ | ପାବଜୀଙ୍କ କ୍ରେଜ୍ ସବୁ ବୟସର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଠାଯାଇଥିଲା | ଭାରତ ସରକାର ଏହି ମୋବାଇଲ୍ ଖେଳ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ PUBG ଖେଳାଳି ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ନିରାଶା ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | 

କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ ଆଜି PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଦ୍ୱାରା ଏକ ସରକାରୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ PUBG କୁ ପୁନ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥର ଖେଳଟି ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ଡିଜାଇନ୍ ହୋଇଛି ଯେଉଁମାନେ PUBG MOBILE INDIA ନାମରେ ଭାରତକୁ ପୁନ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି |

pubg coming soon in india


PUBG କର୍ପୋରେସନ୍ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଟେକ୍ କମ୍ପାନୀ KRAFTON, Inc. PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଘୋଷଣା କରିଛି | କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ ଏକ ନୂଆ ପବ୍ ମୋବାଇଲ୍ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ନୂତନ ସଂସ୍କରଣ ଘୋଷଣା କରି କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଏହି ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ। ଯଦିଓ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ତାରିଖ ଦିଆଯାଇନାହିଁ, କିନ୍ତୁ 'PUBG MOBILE INDIA' ଘୋଷଣା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ପୁନ ବିନିଯୋଗ ଏବଂ ଯୋଜନାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଚ୍ଛାଦନ କରିଛି |


PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଉନ୍ମୋଚନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ କ୍ରୋଫଟନ୍ ଏବଂ PUBG ନିଗମର କମ୍ପାନୀ ଏହାର ନୂତନ ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଭାରତରେ 100 ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ବିନିଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଭିଡିଓ ଗେମିଂ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଆଇଟି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିସ୍ତାର କରିବ | ଏଥି ସହିତ, PUBG MOBILE INDIA ସହିତ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଗୋପନୀୟତା ଏବଂ ନିରାପତ୍ତାକୁ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ପ୍ରାଥମିକ ପ୍ରାଥମିକତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରିଛି |


ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ସହିତ ସହଭାଗିତା ହୋଇପାରେ 

ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ PUBG ଭାରତକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀ ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇପାରେ। ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକରେ ଏୟାରଟେଲ ଏବଂ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ନାମ ମଧ୍ୟ ହାଇଲାଇଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା | ଯଦିଓ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଏହି ନାମଗୁଡିକ କେବଳ ଗୁପଚୁପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଯଦି PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏୟାରଟେଲ୍ କିମ୍ବା ଜିଓ ସହିତ କାରବାର କରେ, ତେବେ ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ବିତରଣ କରିବାର ଅଧିକାର ପାଇବେ |

ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଲିଙ୍କଡଇନ୍ରେ ଏକ ଚାକିରି ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ PUBG ନିଗମ, PUBG ର ବିକାଶକାରୀ ତଥା ପ୍ରକାଶକ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିଲା | 'କର୍ପୋରେଟ୍ ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ୍ ଡିଭିଜନ୍ ମ୍ୟାନେଜର'ର ଖାଲି ପଦ ପାଇଁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଆସିବା ପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ଯେ PUBG ଭାରତରେ ଏହାର ନୂତନ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ଦଳ ଗଠନ କରାଯାଉଛି। 

ଏଥି ସହିତ, ଆଜି କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା  PUBG MOBILE INDIA ର ଅଫିସିଆଲ୍ ଘୋଷଣା ପରେ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଏବଂ ଦେଶର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ PUBG ପ୍ରଶଂସକ ପୁନର୍ବାର ଖୁସିର ଲହରୀ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଭାରତରେ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଗେମର ପରିଚୟ ଠିକ୍ କି ନୁହେଁ ତାହା ଉପରେ ଦୟାକରି ଆପଣଙ୍କର ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ |

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post