ସାମସଙ୍ଗ ଫୋନ୍ 2021 ରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବ, ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ଦେଖନ୍ତୁ

2020 ବର୍ଷ ସାମସଙ୍ଗ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଛି | ଗୋଟିଏ ପଟେ କୋରିଆ କମ୍ପାନୀ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୂଲ୍ୟ ବିଭାଗ ଏବଂ ବଜେଟରେ ଏହାର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି, ଅନ୍ୟ ପଟେ ଗାଲାକ୍ସି 'ଏ' ସିରିଜ୍, ଗାଲାକ୍ସି 'ଏମ୍' ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଗାଲାକ୍ସି 'ଏଫ୍' ସିରିଜ୍ ଏବଂ ଅଫଲାଇନ୍ ବଜାରର ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଛନ୍ତି | 

samsung-mobile-2021

ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଅଣ-ଚାଇନିଜ୍ ହେବା ସାମସଙ୍ଗ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତୀୟ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବଜାରରେ ହିଟ୍ ହେବା ପରେ କେବଳ ସାମସଙ୍ଗ ପ୍ରଶଂସକ ନୁହଁନ୍ତି ଅନ୍ୟ ମୋବାଇଲ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏବଂ ବୈଷୟିକ ଜଗତ ମଧ୍ୟ ସାମସଙ୍ଗର 2021 ଯୋଜନା ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ 2021 ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଥିବା ସମାନ ସାମସଙ୍ଗ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ତାଲିକା ଆମେ ଅଧିକ ଅଂଶୀଦାର କରିଛୁ |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି S21 ଅଲଟ୍ରା

ଲିକ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏସ୍ 21 ଅଲଟ୍ରା 6.8-ଇଞ୍ଚ୍ ଡାଇନାମିକ୍ AMOLED 2X ଡିସପ୍ଲେ ପାଇପାରିବ ଯାହା ବଜାରରେ 144 Hz ସତେଜ ହାରରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରିବ | ଯଦି ଲିକ୍ ହୁଏ, ତେବେ ଏହି ଫୋନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 11 ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ ଏବଂ ନିଜେ ସାମସଙ୍ଗର OneUI 3.0 ରେ କାମ କରିବ | ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସେଗମେଣ୍ଟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, 108 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ପ୍ରାଥମିକ ପଛ କ୍ୟାମେରା ସେନସର ଫୋନର ପଛ ପ୍ୟାନେଲରେ ଥିବା ପଛ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | ସେହିଭଳି ସେଲଫି ଏବଂ ଭିଡିଓ କଲିଂ ପାଇଁ ଗାଲାକ୍ସି S21 ଅଲଟ୍ରାକୁ 40 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ସେନସର ଦିଆଯାଇ ପାରେ |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି S21 ପ୍ଲସ୍

ଜିଓବେଞ୍ଚରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏସ୍ 21 ପ୍ଲସ୍ 8 ଜିବି ରାମ୍ ମେମୋରୀ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି | ୱେବସାଇଟ୍ ରେ, ଏହି ଫୋନ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ OS ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 11 ସହିତ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ହୋଇଛି | ଏଠାରେ ଫୋନ୍ ଏକ ଅଷ୍ଟା-କୋର ପ୍ରୋସେସର୍ ସହିତ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଛି ଯାହା ଦୁଇଟି ମଡେଲରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ | ଫୋନର ଗୋଟିଏ ମଡେଲ୍ କ୍ୱାଲକମ୍ ର ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 875 ଚିପସେଟକୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ଏକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ଯେ ଫୋନର ଦ୍ୱିତୀୟ ମଡେଲ Exnos 2100 ଚିପସେଟ ସହିତ ଲଞ୍ଚ ହେବ |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି S21

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି S21 ବିଷୟରେ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଭାରତରେ ଏହା ସାମସଙ୍ଗର ନିଜସ୍ୱ ଜାନୋସ୍ 2100 ଚିପସେଟ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ। ଜାନୁଆରୀ 29 ରୁ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଲଞ୍ଚ ପରେ ହିଁ ଏହି ସିରିଜ୍ ଭାରତରେ ପ୍ରି-ବୁକିଂ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସିରିଜର  ଯେକୌଣସି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସାମସଙ୍ଗ ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ଷ୍ଟୋର୍ରେ 2,000 ଟଙ୍କା ଦେଇ ପ୍ରି-ବୁକ୍ ହୋଇପାରିବ। ତଥାପି, ସିରିଜର ଉନ୍ମୋଚନ, ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ବୁକିଂ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମେ ସାମସଙ୍ଗର ଅଫିସିଆଲ୍ ସୂଚନାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି A72 5G 

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି A72 5G ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ | ତେବେ କିଛି ରିପୋର୍ଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେ ଫୋନକୁ କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 7xx ସିରିଜ୍ ଚିପସେଟ ସହିତ ପଠାଯାଇପାରିବ। ସେହି ସମୟରେ, ଫୋନରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 11 ଅନ୍ ୱାନ୍ UI କଷ୍ଟମ୍ ଚର୍ମ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ସତେଜ ହାର ସହିତ MOLED ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଆସିବ | 2021 ର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି A72 5G ଲଞ୍ଚ ହେବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି A52 

ସାମସଙ୍ଗ ଏହି ଫୋନକୁ ଉଭୟ 5G ଏବଂ 4G ମଡେଲରେ ଲଞ୍ଚ କରିବ | ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 52 ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର 4G ମଡେଲ୍ ଜିଓବେଞ୍ଚରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 11 OS ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଫୋନଟି 8 GB RAM ମେମୋରୀ ସହିତ ୱେବସାଇଟରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ | ତେବେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ସାମସଙ୍ଗ ଏକରୁ ଅଧିକ ପ୍ରକାରରେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିବ। ତାଲିକାରେ ଫୋନର ପ୍ରୋସେସର ବିଭାଗରେ କ୍ୱାଲକମ୍ ର ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 720 ଜି ଚିପସେଟର କୋଡେନ୍ ନାମ ଲେଖାଯାଇଛି |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି A32 5G 

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 32 ବ୍ରାଣ୍ଡର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା 5G ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ହୋଇପାରେ | ଲିକ୍ ରେଣ୍ଡରରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଫୋନ୍ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଦେହରେ ତିଆରି ହେବ ଏବଂ ଫ୍ଲାଟ ପଛ ପ୍ୟାନେଲ ସହିତ ଧକ୍କା ଦେବ। ଫୋନର ପଛ ଭାଗରେ ଏକ କ୍ୱାଡ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ରହିବ | ଫୋନରେ ତିନୋଟି କ୍ୟାମେରା ସେନ୍ସର ଭୂଲମ୍ବ ଉପର ବାମରେ ରଖାଯିବ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ତିନୋଟି କ୍ୟାମେରା ସେନ୍ସର ସହିତ ଏକ ଚତୁର୍ଥ କ୍ୟାମେରା ସେନ୍ସର ଏବଂ ଏକ ଏଲଇଡି ଫ୍ଲାସ୍ ରହିବ | ଫଟୋ ଅନୁଯାୟୀ, ଫୋନରେ 3.5 ମିମି ହେଡଫୋନ୍ ଜ୍ୟାକ୍, USB ଟାଇପ୍-ସି ପୋର୍ଟ ଏବଂ ତଳେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱର ସ୍ପିକର ଗ୍ରିଲ୍ ରହିବ। ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟରେ ଏକ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ମାଇକ୍ ଉପରକୁ ଦିଆଯିବ |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F62 

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F62 ଏହି ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ହୋଇପାରେ | ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗାଲାକ୍ସି 'ଏଫ' ସିରିଜରେ କେବଳ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F41 ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ 91 ମୋବାଇଲ୍ ସ୍ lusive ତନ୍ତ୍ର ଖବର ଦେଇଥିଲା ଯେ ଭାରତର ନୋଏଡା ସ୍ଥିତ କାରଖାନାରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି F62 ର ଉତ୍ପାଦନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତାହା ହେଉଛି, ନୂତନ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ତ୍ର quarter ମାସିକରେ ଗାଲାକ୍ସି F62 ବଜାରକୁ ଠେଲି ଦେଇପାରେ |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M12 

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M12 ମଧ୍ୟ 2021 ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ବଜାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ | ଫୋନର ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଲିକ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଏକ ବୃହତ 6.7-ଇଞ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରିବ, ଯାହା ପୁଞ୍ଚ ହୋଲ୍ ଡିଜାଇନ୍ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ହେବ | ଏଥି ସହିତ, ପାୱାର ବ୍ୟାକଅପ୍ ପାଇଁ ଏହି ଫୋନରେ 7,000 mAh ର ଏକ ବଡ ବ୍ୟାଟେରୀ ଦେବା କଥା ମଧ୍ୟ ଲିକ୍ ରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ | ବଡ ବ୍ୟାଟେରୀ ହେତୁ ଫୋନରେ ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ M62 

91 ମୋବାଇଲ୍, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ କରୁଥିବାବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ M62 ର ଉତ୍ପାଦନ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଏହି ଟାବଲେଟ୍ ଡିଭାଇସ୍ ନୋଏଡାର ସାମସଙ୍ଗ କାରଖାନାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଗାଲାକ୍ସି ଟ୍ୟାବ୍ M62 ଷ୍ଟକ୍ ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯିବ | ତେବେ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସାମସଙ୍ଗ ଏହି ଆଗାମୀ ଡିଭାଇସକୁ ଦେଖିବାବେଳେ ଏହାର ଲଞ୍ଚ ତାରିଖ ଉନ୍ମୋଚନ କରିବ।


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି A22 

ଏହି ତାଲିକାରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 22 ହେଉଛି ନୂତନ ଫୋନ୍ | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 22 କମ୍ପାନୀର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା 5G ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ହେବ। ଏହି ଫୋନ୍ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 21 ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସଂସ୍କରଣ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଫୋନର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଲିକ୍ ରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି।

ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post