ରିଅଲମେ ପେସା UPI- ଆଧାରିତ ଦେୟ ସହାୟତା ‘ଶୀଘ୍ର’ ଆସୁଅଛି

ରିଅଲମେ ପେସା, ରିଅଲମେ ଦ୍ୱାରା ବିକଶିତ ଆର୍ଥିକ ସେବା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ, ୟୁନିଫାଏଡ୍ ପେମେଣ୍ଟ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ (UPI) ଆଧାରିତ ଦେୟ ସହାୟତା ପାଇବାକୁ ଥଟ୍ଟା ହୋଇଛି | ରିଅଲମେ ଇଣ୍ଡିଆର ସିଇଓ ମାଧବ ଶେଥ ରିଅଲମେ ପେସା ଆପରେ UPI ପେମେଣ୍ଟ ଟ୍ରାନ୍ସଫରର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ପରୀକ୍ଷଣକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଏକ ପ୍ରତିଛବି ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି।

realme-paysa-upi-payments

ଗୁଗୁଲ୍ ପେ, ପେଟିଏମ୍ ଏବଂ ଜିଆଓମିର ମି ପେ ବିରୋଧରେ ରିଅଲ୍ ପେ ଆପ୍କୁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ କରିବା ପାଇଁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଡେବ୍ୟୁ ହେବା ପରି ମନେହୁଏ | 8,000 ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ମାଇକ୍ରୋ ଋଣ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ 1 ଲକ୍ଷ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ ଏହି ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।

ମାଧବ ଶେଥଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଛବି ରିଅଲମ ପେସା ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ UPI ଆଧାରିତ କାରବାରକୁ ଦର୍ଶାଉଛି | ଏହା ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ନୂତନ ଅନୁଭୂତି ସକ୍ଷମ କରିବାକୁ ରିଅଲମେ HDFC ବ୍ୟାଙ୍କ ସହିତ ସହଭାଗୀ ହୋଇଛି |

ଯଦିଓ ନୂତନ ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ ର ରୋଲଆଉଟ୍ ଉପରେ କୌଣସି  ଶବ୍ଦ ନାହିଁ, ଶେଥ୍ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ UPI- ଆଧାରିତ ଦେୟ ସହାୟତା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପରୀକ୍ଷଣ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି ଏବଂ ଶେଷ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ “ଶୀଘ୍ର” ପହଞ୍ଚିବ |

ଗୋଟିଏ ଛାତ ତଳେ ଦେୟ ବିଷୟରେ ସବୁକିଛି |

ଭାରତରେ ଉଭୟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଉପଭୋକ୍ତା ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ଉଦ୍ୟୋଗ (SMEs) ପାଇଁ କାରବାରକୁ ସହଜ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରିଅଲମ ପେ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଓପୋ-ମାଲିକାନା ଫିଣ୍ଟେକ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍ ଫିନସେଲ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ଏହି ଆପ୍ ସେବା, ସ୍କ୍ରିନ୍ ବୀମା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହା କ୍ରେଡିଟ୍ ମଣ୍ଟ୍ରି ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ରେଡିଟ୍ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହି ସମସ୍ତ ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ ଗୁଡିକ ରିୟଲମ୍ ପେସା ଆପ୍କୁ ଜିଆଓମିର ମି କ୍ରେଡିଟ୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏକ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ପରିଣତ କରୁଛି |

ଅବଶ୍ୟ, ରିଏଲ୍ ଏହାର ପେସା ଆପ୍ ସହିତ କ୍ରେଡିଟ୍ ବାହାରେ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ UPI ଆଧାରିତ ଦେୟ ସକ୍ଷମ କରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି | ଏହି ଅଭିଜ୍ଞତା ଗୁଗୁଲ୍ ପେ, ପେଟିଏମ୍, ଏବଂ ମି ପେ ସହିତ ମେଳ ଖାଇବ, ଯାହାକି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ UPI ଦେୟକୁ ସମର୍ଥନ କରେ |

ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ସମୟରେ, ଶେଥ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରିଅଲମ ପେସା ଦେଶର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଚତୁର୍ଥ-ଭି ସହରରେ ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବ। କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ହାଇଲାଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆପ୍ 1000 କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ଏବଂ 2020 ରେ ତିନି ରୁ ପାଞ୍ଚ ନିୟୁତ ନୂତନ ଉପଭୋକ୍ତା ହାସଲ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି |
ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post