ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଆପ୍ 3 ଦିନରେ 5 ମିଲିୟନ୍ ଇନଷ୍ଟଲ୍ ଅତିକ୍ରମ କଲା, ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ଅଜଣା କଥା

Aarogya Setu App
ଭାରତ ସରକାର କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଏବଂ ଆଇଓଏସରେ ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଏହି COVID-19 ଟ୍ରାକିଂ ଆପ୍ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ଏବଂ ଅବସ୍ଥାନ ବ୍ୟବହାର କରେ ଯାହାକି କରୋନାଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷିତ ହୋଇଥାଇପାରେ | ଲଞ୍ଚ ହେବାର ମାତ୍ର ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ, ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଆପ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଏବଂ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରେ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ମାଗଣା ଆପ୍ ହୋଇପାରିଛି।

ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଏହା 5 ମିଲିୟନ୍ ଇନଷ୍ଟଲ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇଛି | ସେହି ଅଜ୍ଞ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ, ଆପ୍ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ COVID-19 ସଂକ୍ରମଣର ବିପଦରେ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ, ଯାଞ୍ଚ କରି ଚାଳକ ଜାଣିଶୁଣି କିମ୍ବା ଅଜାଣତରେ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଛି କି ନାହିଁ ଯାଞ୍ଚ କରି |

ଲେଖିବା ସମୟରେ, ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଆପ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ 5 ମିଲିୟନ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିଛି | ଏନଆଇଟିଆଇ ଆୟୋଗର ଫ୍ରଣ୍ଟିଅର୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅର୍ଣ୍ଣବ କୁମାର ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଲଞ୍ଚ ହେବାର ମାତ୍ର ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଆପ୍ ପ୍ରାୟ 8 ମିଲିୟନ୍ ଇନଷ୍ଟଲ୍ ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର ଆପ୍ ର ସଂସ୍ଥାପନ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରକାଶ କରେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମାଗଣା ଆପ୍ ବିଭାଗରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଫିଟନେସ୍ ବିଭାଗରେ ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛି |

ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଆପ୍ ସମସ୍ତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନାର ସରକାରୀ ଉତ୍ସ ଏବଂ COVID-19 ର ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପକରଣ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାକୁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ବିଦ୍ୟାଳୟ | କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (ସିବିଏସ୍ଇ ବୋର୍ଡ) ଛାତ୍ର, ଶିକ୍ଷକ, ଅଭିଭାବକ, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏହି ଆପ୍ ସଂସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଅନୁଷ୍ଠାନକୁ ସୁପାରିଶ କରିଛି।

ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଆପ୍ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ COVID-19 ଧାରଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିପଦ, ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଭ୍ୟାସ ଏବଂ ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରେ | ସମସ୍ତ ସୂଚନା ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଭେଟ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଆପ୍ ହିନ୍ଦୀ, ଗୁଜରାଟୀ, ମରାଠୀ ଏବଂ ଇଂରାଜୀ ସମେତ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଭାଷାକୁ ସମର୍ଥନ କରେ ଯାହା ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଜନସଂଖ୍ୟାକୁ ବିନା ଅସୁବିଧାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ସେମାନଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ, ଆପ୍ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ ଏବଂ ଲୋକେସନକୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ପଚାରିଥାଏ ଏବଂ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ ଆପ୍ ଟିପ୍ପଣୀ କରେ, “ଆପଣଙ୍କର ତଥ୍ୟ କେବଳ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଅଂଶୀଦାର ହେବ। ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କ ନାମ ଏବଂ ନମ୍ବରକୁ ଯେକ time ଣସି ସମୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ। ”

ଆପଣ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର କିମ୍ବା ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରୁ ଆପ୍ ମାଗଣାରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ |
ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post