ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ଟେକ୍ ସହିତ ଆସିବ (Samsung Galaxy Fold 2 Will Come With Under Display Camera)

Samsung Galaxy Fold 2 Will Come With Under Display Camera
ସାମସଙ୍ଗ ନିକଟରେ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଫୋଲଡେବଲ୍ ଫୋନ୍ ଗାଲାକ୍ସି ଜେ ଫ୍ଲିପ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି ଏବଂ ଏହାର ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁନରାବୃତ୍ତି ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ପ୍ରକାଶନ ଅଜୁ ଡେଲିର ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2, କୋଡେନାମ ହୋଇଥିବା ‘ଚାମ୍ପ’ ଏକ ଅଣ୍ଡର ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଆସିବ |

ସାମସଙ୍ଗ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଅଧୀନରେ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛି ଏବଂ ଯଦି ଏହି ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକ ସଠିକ୍ ହୁଏ, ତେବେ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ଅଣ୍ଡର ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଟେକ୍ ଜଏଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ହେବ | ପୃଥକ ପୃଥକ ଭାବରେ, ଅନ୍ୟ ରିପୋର୍ଟଗୁଡିକ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ର ପ୍ରଦର୍ଶନର ଆକାରକୁ ସୂଚିତ କରୁଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟଟି ଜୁଲାଇରେ ଏହାର ଲଞ୍ଚ ତାରିଖକୁ ସୂଚିତ କରିଛି |

ଆମେ ଯେପରି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛୁ, ଅଜୁ ଡେଲିର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଦାବି କରିଛି ଯେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 କୁ କୋଡେନାମ କରାଯାଇଛି, ଏବଂ ଏଥିରେ 'କ୍ୟାମେରା ଛିଦ୍ର' ରହିବ ନାହିଁ - ହୋଲ୍-ପଞ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସାମସଙ୍ଗର ଇନଫିନିଟି-ଓ ଡିସପ୍ଲେ ଟର୍ମିନୋଲୋଜିକୁ ଦର୍ଶାଏ | ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, 'ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା (UDC)' ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କୁହାଯାଉଥିବା ସାମସଙ୍ଗ ବ୍ୟବହାର କରିବ | ଏହା ଯୋଗ କରିଛି ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଏହା ଲଞ୍ଚ ହେବ।

ଅଣ୍ଡର ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କୁ ଏକ ଖଣ୍ଡ କିମ୍ବା ହୋଲ୍ ପଞ୍ଚ୍ ଡିସପ୍ଲେ ର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଦୂର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ ଏବଂ ଏହି ଉପାୟରେ ଏକ ଅଲ-ସ୍କ୍ରିନ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପାଇଁ ବେଜେଲକୁ ଆହୁରି ହ୍ରାସ କରିବ | ପୂର୍ବ ରିପୋର୍ଟରୁ ଆମେ ଜାଣୁ ଯେ ସାମସଙ୍ଗ ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ କାମ କରୁଛି କିନ୍ତୁ ଓପୋ ଏବଂ ଜିଆଓମି ପରି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ପ୍ରୋଟୋଟାଇପ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଗୁଡିକୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ଡିସପ୍ଲେ ସପ୍ଲାଏ ଚେନ୍ କନ୍ସଲଟାଣ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ରସ୍ ୟଙ୍ଗଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଆଗାମୀ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ର ଖୋଲା ଖୋଲା ଅବସ୍ଥାରେ 7.7-ଇଞ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ ରହିବ | ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହା ବର୍ଷର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ। ମ୍ୟାକ୍ସ ୱେନବାକ୍ ନାମକ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ଟିପ୍ଷ୍ଟର୍ ମଧ୍ୟ ସମାନ ସୂଚନା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ଲଞ୍ଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଅନ୍ୟ ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ Q1 ରେ ସାମସଙ୍ଗର ଲଞ୍ଚ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଗାଲାକ୍ସି ଏସ୍ ଏବଂ ଗାଲାକ୍ସି ଜେ ଫ୍ଲିପ୍ ସିରିଜ୍ ଫୋନ୍ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ Q2 / 3 ରେ ଗାଲାକ୍ସି ନୋଟ୍ ଏବଂ ଫୋଲ୍ଡ ଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ ହେବ।

ସାମସଙ୍ଗର ଆଗାମୀ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ର ଅଫିସିଆଲ୍ ନାମ ଅଜ୍ଞାତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପୂର୍ବ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଫୋନର ଫୋଲଡେବଲ୍ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ପାଇଁ ସାମସଙ୍ଗ 'Z' ମୋନିକର୍ ରଖୁଛି।

ଆଗାମୀ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ର ଉନ୍ମୋଚନ, ମୂଲ୍ୟ କିମ୍ବା ଉପଲବ୍ଧତା ପାଇଁ କ official ଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ଘୋଷଣା ହୋଇନାହିଁ | ଯଦି ଜୁଲାଇ ରିଲିଜ୍ ତାରିଖ ସତ ହୁଏ, ତେବେ ସାମସଙ୍ଗ 6 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ଫୋଲଡେବଲ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଥାନ୍ତା | ଏବଂ, ଯଦି କମ୍ପାନୀ ଏକ ଅଣ୍ଡର ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ଲାଗୁ କରିବାକୁ ପରିଚାଳନା କରେ ତେବେ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ 2 ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଭିଜୁଆଲ୍ ଆବେଦନ କରିବ |

କିଛି ସମସ୍ୟା ହେତୁ ସାମସଙ୍ଗ ଏପ୍ରିଲ୍ ର ଅଫିସିଆଲ୍ ଲଞ୍ଚ ତାରିଖର କିଛି ମାସ ପରେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଫୋଲଡେବଲ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଗାଲାକ୍ସି ଫୋଲ୍ଡ ଲଞ୍ଚ କଲା | ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 1,980 ଡଲାର (ପ୍ରାୟ 1.41 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା) |
ଆଶା କରୁଛୁ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋସ୍ଟ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥିବ | ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ପୋଷ୍ଟ କୁ ଶେୟାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ଦୁନିଆର ଅଧିକ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ ଆମ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ ବୁକମାର୍କ କରନ୍ତୁ । ଧନ୍ୟବାଦ
Previous Post Next Post